„W szachowej krainie”

Podczas ostatnich zabaw szachowych Dzwoneczkom towarzyszył gość specjalny – Photon. Z pewnością to nie były ostatnie zajęcia z tym gościem!

Zapoznanie z kolejną bierką szachową – wieża.

Król jest siwy, król jest stary.
Nosi brodę, okulary. Bardzo małe robi kroki – w przód, do tyłu i na boki.

Dzwoneczki podczas kolejnych zajęć szachowych zapoznały się z władcą szachowego królestwa – królem.

Dzisiaj grupa Dzwoneczków otrzymała swoje komplety szachowe. Rozpakowaliśmy nasze niespodzianki oraz dokładnie obejrzeliśmy i omówiliśmy ich zawartość. Dzisiejsze zajęcia skupiły się na poszukiwaniach i rozmowach na temat rodzajów szachów. Podczas zajęć wykorzystaliśmy laptopa, a naszą skarbnicą wiedzy był Internet.

Dziś Dzwoneczki rozpoczęły swoją przygodę z królewską grą. Pierwsze zajęcia były wprowadzeniem do szachowej krainy. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy historię szachów, legendę związaną z ich powstaniem oraz mogliśmy obejrzeć szachownice i bierki szachowe. Dowiedzieliśmy się także, jakie korzyści przyniesie nam umiejetność gry w szachy.