,,Każdy jest ważny – mały, duży, starszy. Od Przedszkola do Seniora’’

Niezmiernie miło Nam poinformować, iż Nasza placówka nawiązała współpracę z Uniwersytetem III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.
Do owej współpracy został napisany przez Panią Irminę Mączkowską-Nadachewicz oraz Panią Martę Żmijewską projekt edukacyjny ,,Każdy jest ważny – mały, duży, starszy. Od Przedszkola do Seniora’’, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Elbląga. Projekt zakłada stałą współpracę.

  • w czerwcu zakończyliśmy pierwszy rok naszej współpracy, podsumowaliśmy i od razu ogłosiliśmy współpracę na nowy rok szkolny/akademicki. We wrześniu kontynuujemy dalej projekt, bo każda z grup odczuła pozytywne efekty współpracy – zgodnie z założeniami.
  • Uczestnicy Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu pomogli w organizowaniu „Festynu dla Wiktorii” w postaci darowizn – rzeczy zrobionych własnoręcznie na loterię. Cel był bardzo szczytny – zbieraliśmy pieniądze na naszą wychowankę, która zachorowała na nowotwór krwi.
  • W kwietniu grupa „Koniczynki” wykonała kartki świąteczne dla uczestników Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Taki gest sprawił wielką radość seniorom. Celem tego działania było utrzymanie więzi między dziećmi a seniorami
  • W ramach nawiązanej współpracy, nasze Przedszkole wzięło udział w Akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, która odbyła się 08.03 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Nasze Przedszkolaki wystąpiły na dużej scenie przed bardzo liczną publicznością i wystąpiły FANTASTYCZNIE

W piątek natomiast – tj. 10.03 gościliśmy w naszym przedszkolu członkinie Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Na początku imprezy Pani Iwona Orężak – prezes UTWiON powiedziała kilka słów o słuchaczach Uniwersytetu – jak spędzają czas, czego się uczą – w każdym bowiem wieku można rozwijać swoje pasje i zainteresowania!

Po przemówieniu, Panie zaprezentowały wspaniały pokaz taneczny do piosenki Gipsy Kings – ,,Volare”, który był naprawdę na najwyższym poziomie! Wszyscy byli zachwyceni zarówno występem jak i strojami.
Po występie wspaniałych Pań tancerek, ,,Koniczynki” zaprezentowały swoje przedstawienie na ową okazję.
Po występie był czas na rozmowy, ciasto oraz uściski!
Ogromnie się cieszymy, że nasza współpraca tak owocuje…W końcu – pokolenia trzeba ze sobą łączyć!

  • W ramach współpracy z Uniwersytetem III wieku, dzieci miały przyjemność wysłuchać bajki czytanej przez Panią Grażynę. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne odwiedziny w naszym przedszkolu.
  • W ramach współpracy całe nasze przedszkole wykonało dla Seniorów z Uniwersytetu III wieku kartki świąteczne. Wszystkie dzieci podeszły do tego zadania z wielkim zaangażowaniem. Kartki wywołały u Seniorów ogromne wzruszenie i radość – z czego bardzo się cieszymy.
  • 01.12 grupy ,,Koniczynki” i ,,Dzwoneczki” miały przyjemność gościć Panią Małgosię – członkinię owego stowarzyszenia. Pani Małgosia przeczytała dzieciom bajkę oraz omówiła z dziećmi jej treść. Następnie spędziliśmy miło czas przy rozmowach. Nie obeszło się oczywiście bez uścisków 
  • 02.12 Nasze dwie ,,Koniczynki” Julia i Wiktoria zostały zaproszone na ,,popołudnie z poezją”, gdzie zaprezentowały wiersz elbląskiego poety Wiesława Piechoty ,,Dwa kotki”. Dziewczynki bez żadnej tremy wyrecytowały wiersz, uwzględniły także odpowiednią charakteryzację , zachwycając swoim występem publiczność.
    Bardzo się cieszymy na tę nowo otwartą współpracę, której celem jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz uczenie dzieci tolerancji w stosunku do osób starszych.