Utwory dziecięce prezentowane w różnych formach

Lapbook w wykonaniu Koniczynek – ,,Co wiemy o Kubusiu Puchatku?” zajęcia plastyczne na podstawie książki ,,Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka”

,,Przygody Reksia” – praca grupowa na podstawie bajki

Jak uszyć fartuch? Na podstawie wiersza J. Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”.

Być jak książę i księżniczka z bajki- praca w grupach

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie zaprezentowana w teatrzyku przez dzieci z grupy ,,Bratki”

Brama targowa na podstawie ,,Elbląskiej legendy o Piekarczyku”

Konkurs plastyczny ogólnoprzedszkolny ,,Mój ulubionych bohater bajkowy” zorganizowany w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

● przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą;
● pożyteczne i twórcze zagospodarowanie czasu wolnego dzieci;
● propagowanie idei głośnego czytania dzieciom;
● rozwijanie wyobraźni twórczej i odtwórczej;
● odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

Wpłynęło aż 48 prac – wszystkie były naprawdę piękne i staranne. Ukazywały różne bajki zarówno dzisiejsze jak i te ,,dawne”.

,,Pod życzliwym parasolem” – wewnętrzny konkurs recytatorski.
Celem owego konkursu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie literatury dziecięcej oraz rozwijanie tolerancji, kultury w różnym znaczeniu. Głównymi nagrodami w owym konkursie były książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

,,Jakim bohaterem bajkowym jestem?” czyli nasze ,,Bajkowe kalambury”

Konkurs przedszkolny ,,Zima w wierszu i obrazku”