,,Kubusiowi przyjaciele natury”

DBAM O NATURE z okazji obchodów dnia ziemi dzieci wykonały „kodeks małego ekologa”, wzięły udział w wielkim quizie wiedzy ekologicznej, obejrzały prezentacje”każdy od małego Smyka wrzuca śmieci do śmietnika”, „dzięki wodzie wszystko żyje Dbam więc o nią gdy się myje”, „tutaj takie mam dwie sprawy nie niszcz roślin, nie depcz trawy”, „Pokój pusty to zgaś światło, prąd oszczedzac jest tak łatwo”, „Torbę z płótna jest mieć lepiej niż brać plastikową w sklepie” . Starszaki wybrały się do Parku Kajki na żywą lekcje przyrody z przedstawicielem „Parku krajobrazowego wysoczyzny Elblaskiej” oraz warsztaty biblioteczne „pszczoły miodne i nie miodne”.

Dbamy o rośliny i zwierzęta-dzwoneczki założyły ZIELONY OGRÓDEK, o który dbają codziennie, obserwują również jak wzrasta ich hodowla notując wszystko w dzienniku obserwacji. Wszystkie przedszkolaki natomiast dbają o ptactwo na naszym terenie dosypując ziarna do naszej ptasie stołówki.

Zajęcia ruchowe na podstawie filmu „Dbaj o ruch i odżywianie. Bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie”. Po takiej dawce ruchu wysłuchaliśmy audiobooka „Sport to zdrowie”.

Listopadowe zadanie-Dbam o segregacje śmieci i tworzymy coś z niczego. Wykonaliśmy pożeracza baterii  segregujemy odpady, zbieramy nakretki, puszki i baterie. Wykorzystujemy rolki po papierze toaletowym do naszych zajęć plastyczno-technicznych.

Październikowe zadanie- Dbam o siebie i jem owoce i warzywa. Wszystkie przedszkolaki znają piramidę Zdrowego żywienia. Znają właściwości owoców i warzyw – wykonaliśmy sok owocowy, kolorowe kanapki   i udaliśmy się do sklepu że zdrową żywności.

Wrześniowe zadanie-włączenie się do 29  akcji sprzątania świata pod hasłem „wszystkie śmieci są nasze”. Korzystając z okazji zrobiliśmy patrol ekologiczny po okolicy – sprawdziliśmy czy w okolicy przedszkola są segregowane śmieci.