Leśnictwo i ekologia


SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM – zaproszony gość opowiedział nam o swojej pracy, jako leśnika. Rozmawialiśmy również o poszanowaniu przyrody, jako naturalnego środowiska.
Pan leśnik opowiedział nam również o przygotowaniu zwierząt do zimy.
Naszą uwagę skierowalibyśmy na tablicę edukacyjną dzięki, której poznaliśmy odgłosy zwierząt i ptaków z siedliska keśnego.

PRYMULKI  wykazały się dużą wiedzą i aktywnością  przyrodniczą , za co otrzymaliśmy CERTYFIKAT z okazji Dnia Drzewa 

Poznajemy środowisko leśne

Od nasionka do drzewa – poznajemy etapy rozwoju drzewa

Dzieci z grupy „Prymulki” aktywnie uczestniczyły w akcji skierowanej do przedszkoli i szkół „Dej żołędzie , to puszczę Cię w kulki” organizowanej przez Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt JELONKI. Wykazaliśmy się dużym zaangażowaniem, gdyż nie jest nam obojętny los zwierząt leśnych zimą.

Dzień Drzewa

Z Panią z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej rozmawialiśmy i poznawaliśmy różnorodne gatunki drzew i ich owoce. Dowiedzieliśmy się, że przyroda to nasze wspólne dobro, o które zobowiązaliśmy się wspólnie dbać i szanować.