,,Gramy zmysłami”

Grupa „Prymulki” w roku szkolnym 2023- 2024 przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego GRAMY ZMYSŁAMI III edycja.

Celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci oraz poznawanie świata wieloma zmysłami. Projekt ma również na celu stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023 – 2024 dzieci 5-letnie miały wiele okazji do wielozmysłowego poznawania świata.

·        Rozwijanie wrażliwości dotykowej, stymulowanie receptorów znajdujących się w stopach, dłoniach, rozwijanie wyobraźni dotykowej, usprawnianie motoryki dużej

·        Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem mas sensorycznych:

·        Sensoryczna choinka – to działanie pobudziło dzieciom do swobodnego działania. Zachęciło  do kreatywne myślenie a praca zespołowa sprawiła dzieciom wiele radości:

·        Akademia Smaku – to zabawy oraz działania mające na celu rozwijanie zmysłu smaku i zapachu, które dostarczyły 5-latkom wiele wspaniałych doświadczeń:

Celem projektu jest wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw, tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała.

Zadanie październikowe ” Sensoryczny spacer”

Zadanie zrealizowaliśmy podczas Akcji Sprzątania Świata oraz w trakcie Festynu „Pieczonego ziemniaka” podczas, którego dzieci miały za zadanie „wykopać ziemniaki” z różnych mas plastycznych.

Listopad – sensoryczna matematyka, przeliczanie, układanie rytmów, tworzenie zbiorów wszystko przy pomocy darów jesieni

Grudzień – sensoryczne ozdoby świąteczne, wykonane z rodzicami i rodzeństwem podczas warsztatów w przedszkolu

Styczeń – Wzrok

Luty – Slime/glut