Dzwoneczki 5-6 latki

Zabawy na śniegu

DZIEŃ MISIA

Dzwoneczki wzięły udział w olimpiadzie podsumowującej program „Bezpieczny El-Przedszkolak”, która odbyła się po raz dziewiąty. W ramach corocznie organizowanego programu dzieci zdobywały wiedzę na temat funkcjonowania służb mundurowych i w zakresie bezpieczeństwa. Spotykały się z funkcjonariuszami policji, straży miejskiej, straży pożarnej. Naszą placówkę dzielnie reprezentowali Wiktoria i Dawid a my wiernie kibicowaliśmy.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzwoneczki mają ogromne serduszka i biorą udział w akcji „Herbatka dla seniora”.

KODOWANIE NA DYWANIE – LITERKA „E”

Zajęcia szachowe

W piątek na Dzwoneczki czekała niespodzianka. Gościem podczas naszych zajęć był Photon. Grupa miała okazję zapoznać się z robotem, a zabaw nie było końca. Z pewnością będzie to częsty gość w naszej grupie.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Poznajemy symbole narodowe

Urodziny Wanessy i Pawła

Bal Jesieni

Zajęcia w Warmińsko Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej „Przedszkolaki kodują”

Dziś Dzwoneczki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 6 w Elblągu. Korzystając z pięknej pogody gościnnie spędziliśmy trochę czasu na szkolnym placu zabaw.

Zabawy Dzwoneczków w Centrum Zabaw „Bonanza”

Zajęcia zorganizowane przez Straż Miejską

Dzień Kundelka

Zajęcia w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej „Gramy w kolory”

Nauka nie musi być nudna!

Wizyta ratownika medycznego oraz policji w naszym przedszkolu

Rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu smaku.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupy Dzwoneczki i Koniczynki przygotowały podziękowania dla pracowników naszego Przedszkola. Życzymy samych wspaniałości!

Piątkowe kodowanie na dywanie.

Podczas czwartkowych zajęć poznawaliśmy prace strażaków. Obejrzeliśmy film edukacyjny „Dzień z życia strażaka” oraz wybraliśmy się do Straży Pożarnej.

Z okazji Dnia Dziewczynek gościliśmy dziś uczniów klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Inżyniernii Środowiska i Usług w Elblągu. Nasi goście przygotowali dla naszych pociech niespodziankę – kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, modelowanie balonów. Dzwoneczki świetnie się bawiły, a to nie był koniec niespodzianek. Na nasze dziewczynki czekały jeszcze drobne upominki od naszych chłopców.

Kolorowanka XXl – Projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”

Praca plastyczna z wykorzystaniem darów jesieni

W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer na pobliską pocztę, gdzie samodzielnie zaadresowaliśmy i wysłaliśmy nasze prace na konkursy.

Kolejne zajęcia szachowe – poznajemy Króla

Tworzymy makietę wozu strażackiego

Zabawy z wykorzystaniem jesiennej ścieżki sensorycznej

Dziś z okazji Dnia Zwierząt odwiedziła nas mama oraz siostra Tomka z ich zwierzątkiem domowym – chomikiem. Tomek wraz mamą i siostrą opowiedzieli nam jak dbają i pielęgnują swojego pupila oraz odpowiedzieli na pytania zadawane przez Dzwoneczki. Każdy z nas miał okazje pogłaskać chomika i wziąć go na ręce.

Aktywna matematyka

Dziś Dzwoneczki miały zaszczyt gościć w Studio urody „She” fryzjerstwo i kosmetyka. Dzięki uprzejmości mamy Nadii oraz Pani Klaudii – właścicielki salonu nasze pociechy mogły zapoznać się z zawodem fryzjera. Podczas wizyty Pani Daria oraz Pani Klaudia pokazały nam swój fryzjerski świat oraz odpowiadały na pytania naszych ciekawskich dzwoneczków. Jednak największa atrakcją okazała się niespodzianka przygotowana specjalnie dla nas. Dziewczynki zostały zaproszone na fotel fryzjerski, aby zejść z niego z pięknymi kolorowymi warkoczykami, a chłopcy opuścili zakład fryzjerski z eleganckimi fryzurami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. My też przygotowaliśmy drobiazg dla przesympatycznych Pań.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz poświęcony czas. Oczywiście polecamy Panią Darię oraz Panią Klaudię ze studia urody „She” fryzjerstwo i kosmetyka. To przemiłe, cudowne kobiety z ogromnym talentem i zamiłowaniem do swojego zawodu.

Świętujemy Dzień Chłopaka

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodziliśmy Dzień Jabłka.
Z tej okazji wspólnie upiekliśmy ciastka francuskie z jabłkami. Wybraliśmy się też na pobliski targ, gdzie Panie podzieliły się z nami kilkoma ciekawostkami odnośnie jabłek.

Łączymy zabawę z nauką

Zabawy na placu zabaw

Poszukiwania jesieni

Piątkowe wyjście Dzwoneczków do Kina Światowid

Dzień Przedszkolaka

Zajęcia szachowe

Akcja „Sprzątanie świata”

Dzień Kropki

Aktywne słuchanie muzyki klasycznej.
Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych w tle towarzyszyła nam muzyka klasyczna. Dzwoneczki malowały farbami jesienny pejzaż za pomocą pędzelków, gąbeczek oraz własnych rąk.

Zaczynamy przygodę z królewską grą. Wprowadzenie do szachowej krainy.

Wizyta Dzwoneczków w Szkole Podstawowej nr 1

W piątek 9 września Dzwoneczki wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

Dziś Dzwoneczki udały się na spacer do pobliskiego Parku Kajki. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się czym są hotele dla owadów, jak wyglądają oraz w jakim celu powstają. Nie zabrakło także słodkiego podsumowania naszej wyprawy. Odwiedziliśmy lodziarnię, gdzie czekały na nas przepyszne lody.