Bajki pomagajki

Projekt,” Bajki Pomagajki”Dzieci wysłuchały bajkę Kocica Złośnica woła- ja nie chcę mieć braciszka.
Rozmawialiśmy o lęku przed odrzuceniem z powodu pojawienia się nowego członka rodziny na podstawie historyjki obrazkowej.

Do projektu” Bajki Pomagajki”
Prymulki wysłuchały bajki „Cicha myszka” Rozmawialiśmy o tym, że każdy może być inny.
Uczyliśmy się akceptacji
Dzieci wykonały postać myszki Pipi .

Dzieci z grupy Prymulki wysłuchały bajki „Lew Drapuś” Uczyły się jak radzić sobie z agresją rówieśniczą.Wykorzystując technikę wydzieranki( rozładowuje napięcie) stworzyły głównego bohatera Lwa.

Oswajaliśmy lęk przed ciemnością poznając zajączka Czarnuszka,który bał się ciemności.Okazało się, że w ciemności można robić ciekawe rzeczy

Poznaliśmy historię o piesku Keczim, który nie chciał pójść do przedszkola