Zabawy logopedyczne

Wszystkich serdecznie zapraszam do zabaw logopedycznych.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.
P. Marta

Tydzień VIII – 11.05-15.05.2020r.

W tym tygodniu trochę praktycznych porad dla rodziców związanych z wymową głoski r. Materiał zawiera treści teoretyczne i praktyczne o tym, jak pomóc dziecku i czego nie robić, aby nie zaszkodzić. Serdecznie polecam.

——————————————————————————————————————–

Tydzień VII – 04.05-08.05.2020r.

Zapraszam do zabaw. W tym tygodniu przypomnimy sobie jak prawidłowo oddychać, pogimnastykujemy język i utrwalimy wymowę głosek szumiących, czyli: sz, ż, cz, dż.

Zabawa nie tylko logopedyczna – polecam

——————————————————————————————————————–

Tydzień VI – 27.04-30.04.2020r.

Na początek poćwiczymy trochę język – trzeba go rozruszać. To jak rozgrzewka przed ćwiczeniami. Następnie zapraszam do wykonania zadań. Utrwalimy wymowę głoski [sz].

Drogi Rodzicu.

Podczas wymowy głoski [sz] czubek języka unosi się do wałka dziąsłowego, gdzie pojawia się szczelina, zaś boki języka powinny dotykać górnych zębów. Wargi wysunięte lekko w przód. Zęby powinny być zwarte.

Prosimy dziecko, aby pamiętało o trzech rzeczach:

• unosimy język do góry
  • zbliżamy zęby do siebie, ale nie zaciskamy
  • wargi lekko do przodu (lekki dziubek).

——————————————————————————————————————–

Tydzień V – 20.04-24.04.2020r.

Kochani czas na zabawy oddechowe. Obejrzyjcie filmik i zapraszam do zabawy!

Po zabawach oddechowych zapraszam do zadania rozwijającego umiejętność tworzenia pojęć słownych przez dziecko. Karty można wydrukować i poprosić by dziecko kolejno losowało zadania. Dla urozmaicenia rodzic może schować karty w różnych miejscach. Zadaniem dziecka będzie podążanie za wskazówkami rodzica (pn. Idź dwa kroki do przodu, jeden w lewo itd.), by odnaleźć zadania do wykonania. Jeżeli nie macie drukarki – nic nie szkodzi. Wykonajcie zadania zawarte na ilustracjach.
Powodzenia!

Tydzień IV – 14.04-17.04.2020r

Na ten tydzień mam dla Was grę oraz kilka słówek do powtarzania. Jeżeli macie jakieś pytania piszcie na maila: p23.zostanwdomu@gmail.com

——————————————————————————————————————–

Tydzień III – 06.04-10.04.2020r.

Chcę zaprosić was do zabawy, która ma na celu rozwijanie zasobu słownictwa Waszych pociech. Karty-trójkąty należy wyciąć i pozwolić dziecku złożyć je ponownie. Starszaki mogą same próbować odczytać napisy. Młodszym dzieciom będzie potrzebna pomoc rodzica. Chętne przedszkolaki mogą pokolorować obrazki.

Przy zabawie nie musicie wykorzystać wszystkich kart. Ich ilość uzależnijcie od możliwości swojego dziecka. Możecie do zabawy powracać, wykorzystując kolejne zestawy puzzli.

Zachęcam także do poszukiwań innych słów o tym samym brzmieniu, lecz innym znaczeniu. Powodzenia 🙂

——————————————————————————————————————–

Tydzień II – 30.03-03.04.2020r.

W tym tygodniu zapraszam was do ćwiczeń słuchowych, Jeżeli nie możecie wydrukować karty pokażcie dzieciom obrazki i poproście by klasnęły, gdy usłyszą właściwe słowo.

A to wersja trudniejsza, dla starszych przedszkolaków

——————————————————————————————————————–

Tydzień I – 23-27.03.2020r.

Na początek wesoła gimnastyka buzi i języka.