Zabawy logopedyczne

Wszystkich serdecznie zapraszam do zabaw logopedycznych.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.
P. Marta

Tydzień III – 06.04-10.04.2020r.

Chcę zaprosić was do zabawy, która ma na celu rozwijanie zasobu słownictwa Waszych pociech. Karty-trójkąty należy wyciąć i pozwolić dziecku złożyć je ponownie. Starszaki mogą same próbować odczytać napisy. Młodszym dzieciom będzie potrzebna pomoc rodzica. Chętne przedszkolaki mogą pokolorować obrazki.

Przy zabawie nie musicie wykorzystać wszystkich kart. Ich ilość uzależnijcie od możliwości swojego dziecka. Możecie do zabawy powracać, wykorzystując kolejne zestawy puzzli.

Zachęcam także do poszukiwań innych słów o tym samym brzmieniu, lecz innym znaczeniu. Powodzenia 🙂

——————————————————————————————————————–

Tydzień II – 30.03-03.04.2020r.

W tym tygodniu zapraszam was do ćwiczeń słuchowych, Jeżeli nie możecie wydrukować karty pokażcie dzieciom obrazki i poproście by klasnęły, gdy usłyszą właściwe słowo.

A to wersja trudniejsza, dla starszych przedszkolaków

——————————————————————————————————————–

Tydzień I – 23-27.03.2020r.

Na początek wesoła gimnastyka buzi i języka.