BEZPIECZNY EL-PRZEDSZKOLAK TO JA!

Zgodnie z harmonogramem Programu Bezpieczny El- Przedszkolak co tydzień poznajemy specyfikę pracy poszczególnych służb mundurowych.

W ostatnim tygodniu września dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o pracy żołnierzy i ich ważnych zadaniach pełnionych w czasie pokoju. Grupa „Prymulki” odwiedziła mundurowych w jednostce wojskowej. Do akcji włączyli się też rodzice, którzy zawodowo związani są z wojskiem – chętnie opowiedzieli o swojej pracy podczas spotkania w przedszkolu.

Tydzień niebieski (16.09 – 20.09) poświęcony był Policji. Dzięki wizycie policjantów w przedszkolu mogliśmy poznać i utrwalić zasady ruchu drogowego. Spotkaliśmy się też ze Strażą Miejską.

W tygodniu  9. 09 – 13.09 przedszkolaki z najstarszej grupy ” Bratki” podczas wycieczki do Bażantarni dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie oraz jak należy o niego dbać.