Za nami kolejny Jesienny Festyn Rodzinny. Podczas tegorocznej zabawy mogliśmy podziwiać pokaz ogromnych baniek. Ponadto uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych nauczyli nas jak udzielać pierwszej pomocy – ćwiczyliśmy resuscytację oraz bandażowanie ran. Artyści-plastycy mogli dać upust swojej inwencji twórczej podczas tworzenia wspólnego obrazu na płótnie. Artystyczne dzieła powstawały także na twarzach dzieci, które zapragnęły  wcielić się w wymarzoną postać. Sala „Słoneczników” zamieniła się w prawdziwą „Galerię Dzieł Bezcennych”,którą uświetniły prace naszych milusińskich. Jak co roku nie zabrakło przedszkolnej kawiarenki oraz loterii fantowej.

Dziękujemy za wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w organizacji festynu. Bez Was nie dalibyśmy rady. DZIĘKUJEMY!

Jeśli chcecie zobaczyć jak było, zapraszamy do Galerii.

Już w najbliższy czwartek (05.10.) odbędzie się Jesienny Festyn Rodzinny. Tego dnia zapraszamy do przedszkola całe rodziny. Odbędą się gry i konkursy rodzinne. Nie zabraknie naszej kawiarenki, gdzie oprócz słodkości posilić się będzie można pyszną grochówką. Na przybyłych gości czekają też inne niespodzianki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA. Jak co roku nasze przedszkolaki z wielkim zapałem włączyły się do działań ekologicznych. Śmieci nie miały szans – dzieci rozprawiły się z nimi błyskawicznie. Zresztą sami oceńcie ich zapał – zapraszamy do galerii.

Chcemy uczynić nasze przedszkole miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i inspirującym dla naszych dzieci.

Pomożesz nam?

Szczegóły znajdziecie w zakładce WSPOMÓŻ NAS

 

 

Wraz z końcem roku szkolnego żegnamy kolejnych absolwentów naszego przedszkola. Dnia 20.06.2017r. pożegnała się z nami grupa „Koniczynki”. Najstarsze przedszkolaki w czasie występu za sprawą dobrej wróżki cofały się w czasie, wspominając jak wesoło było w maluchach, czterolatkach, pięciolatkach i starszakach. Choć początkowo wszyscy chórem wołali: „My do szkoły nie pójdziemy!”, to ostatecznie stwierdzili, że czas już opuścić przedszkolne mury.

Kochane „Koniczynki” życzymy wam POWODZENIA!

Dnia 13.06.2017r. odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez grupę „Prymulki”. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Udowodnili, że posiadają bogatą wiedzę na różnorodne tematy i są gotowi do podjęcia nauki w szkole. I choć smutno nam będzie bez nich, to życzymy im powodzenia na drodze obowiązków szkolnych.

ŻEGNAJCIE PRYMULKI – POWODZENIA!

Dnia 8 czerwca odwiedzili nas aktorzy z Teatru Gargulec. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Nowe przygody Smoka Wawelskiego”. Jak zwykle w humorystyczny sposób zdobyliśmy nowe wiadomości. Zresztą zobaczcie sami tutaj.

Dnia 03.06.2017r. dzieci z grupy „Dzwoneczki” wzięły udział w Poranku Literackim z poetką Jagodą Falarz zorganizowanym przez Stowarzyszenie Alternatywni oraz Teatr Dramatyczny w Elblągu.

Podczas spotkania zaprezentowano wiersze z kolejnego tomiku wierszy dla najmłodszych. „Wiersze z Ratusza” to książka napisana na specjalne zamówienie dzieci uczestniczących w cyklicznych spotkaniach z autorką w elbląskim Ratuszu.

Nasze maluchy uświetniły spotkanie śpiewając piosenki, które powstały z wierszy pani Jagody. Utwory o dzielnym Piekarczyku oraz piesku Rokim bardzo przypadły do gustu dzieciom.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z panią Jagodą i jej wierszami.

 

W tym roku spotkaliśmy się 3 czerwca w Bażantarni, aby wspólnie bawić się z najbliższymi. Na początku pani Małgosia przywitała wszystkich i zaprosiła do wspólnej zabawy. Pani Dyrektor podziękowała rodzinom za przybycie i życzyła wielu radości.

Następnie podsumowano Konkurs Na Selektywną Zbiórkę Surowców Wtórnych. Najlepszymi zbieraczami w naszym przedszkolu zostali: Borys Lazur, Zuzia Witka i Kuba Małek. Gratulujemy!

W dalszej części festynu pani Małgosia zaprosiła wszystkich do WIOSKI WIKINGÓW oraz wspólnego pieczenia kiełbasek.

Nie zabrakło wspólnych zabaw, puszczania baniek oraz wygrzewania się w słońcu, którego tego dnia nie brakowało.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

 

Dnia 23.05.2017r. w naszym przedszkolu zagościł iluzjonista. Ten niezwykły pokaz bardzo przypadł do gustu naszym milusińskim. Dzieci z zafascynowaniem podziwiały sztuczki magiczne. Niektórym udało się samemu coś wyczarować. Zresztą zobaczcie sami – zapraszamy do Galerii.